Ogarnij się!

Warsztaty dla młodzieży.
#cel
Zrozumienie czym jest zarządzanie sobą w czasie.
Poznanie najskuteczniejszych technik planowania.
Zrozumienie własnych nawyków i rozpoczęcie pracy nad nimi.
 
#zajawka 
Warsztaty dla młodzieży, uczące panowania nad swoim życiem
Poświęcamy jeden dzień, by odzyskać o wiele więcej!
Jak poradzić sobie z prokrastynacją (odkładaniem rzeczy na później); jak lepiej (nie) planować?
Czemu postanowienia noworoczne nie wychodzą?
Razem znajdziemy odpowiedzi.
 #świadectwo
Zrozumiałem że nie mam za mało czasu – mam go tyle co inni i po prostu musiałem wiedzieć z czego zrezygnować a czego robić więcej - ten warsztat bardzo mi w tym pomógł!
Daniel, 17 l
 #cena/czas trwania
1000 zł / grupa 8-20 osób
plus koszty dojazdu samochodem (kilometrówka) z Poznania
czas: ok. 7 godz zegarowych
 #dla kogo
nastolatkowie (15+)
młodzi dorośli/studenci
 #informacje szczególowe
"Bardzo bym chciał, by każdy z nas miał tyle czasu ile sam sobie wymarzy, by robić co kocha. Brutalna prawda jest jednak taka, że doba każdego i każdej z nas ma tyle samo minut. Z doświadczenia jednak wiem, że w danym czasie, jesteśmy w innych miejscach i robimy inne rzeczy, niż pragnie nasze serce.  Warsztat "ogarnij się" ma pomóc uczestnikom w "uwolnieniu" tego czasu - czy może raczej, w lepszym zarządzaniu sobą i swoimi priorytetami. Żeby każdy wiedział, po co rano wstaje i co ma dziś do zrobienia"  - Dawid Radomski, autor warsztatu
Uczestnicy w trakcie warsztatu poznają Czwartą Generację planowania, uczą się efektywnego zarządzania swoimi zasobami, dostrzegają ważność priorytetów oraz tego ile czasu zabierają im sprawy mało ważne; dostrzegają słabe nawyki i starają się je zmienić na lepsze; otrzymują narzędzia do lepszego poukładania swoich spraw. Ponad to, po zakończeniu warsztatu, są jeszcze przez cztery tygodnie pod mentoringiem trenera, który pomaga w trwałym wdrożeniu nowych nawyków.
Dla kogo?
Dla każdego, kto uważa że 'nie ma czasu'; kto ciągle się spieszy; dla tych, którzy chcą swój kalendarz układać w zgodzie ze swoimi wartościami; dla tych, którzy szukają celu swojego życia, powołania.
Czego się spodziewać?
Siedmiu godzin intensywnej pracy nad swoimi nawykami, kalendarzem, planami i wymówkami. Krok po kroku, przejdziemy każdy plan jaki na ten był w Twoim kalendarzu i zobaczymy co i czemu nie wyszło a co wyszło; porcji narzędzi, to efektywnego zarządzania sobą. Dawki inspiracji, by "naładować baterie" na dalszą drogę. Wskazówek, porad, praktycznego podejścia do życia, wszechświata i całej reszty.

Od uczestników:
"Najbardziej chyba pomogło mi ćwiczenie, gdzie wypisałam rzeczy które nie były ważne - gdzieś wiedziałam, że tracę dużo czasu, ale zobaczenie tego na papierze dało mi do myślenia" (Jola, 16 lat)
"Najlepsze? Układanie planu zaczynając od "Dlaczego?" Od powołania. To ciężko opisać, trzeba przeżyć - ale okazuje się że plan na tydzień, może mieć dużo wspólnego z tym co będę robił za 20 lat" (Radek, 18 lat)

 #prowadzący:

Bogna  Białecka  –  psycholog, publicysta, wykładowca, żona, matka czwórki  dzieci, trener umiejętności komunikacyjnych. Autorka szeregu książek psychologicznych dotyczących wychowania i relacji, współtwórca portalu dla młodzieży www.pytam.edu.pl ukierunkowanego na kompleksową profilaktykę uzależnień i zachowań ryzykownych.
Prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii Współtwórca portalu edukacyjnego dla młodzieży PYTAM.EDU.PL oraz portalu dla rodziców RODZICE.CO​

Aleksandra  Maria  Gil  –  politolog, pedagog,   dziennikarz.   Prowadzi szkolenia dla młodzieży i dorosłych w zakresie budowania osobowości lidera, efektywnej nauki, prewencji zachowań ryzykownych. Autorka materiałów o rodzinie, wychowaniu oraz kształtowaniu postaw prospołecznych w świecie rzeczywistym i wirtualnym.
Współtwórca portalu edukacyjnego dla młodzieży PYTAM.EDU.PL oraz portalu dla rodziców RODZICE.CO
Tylko prawda jest ciekawa.

Dawid  Radomski  – trener umiejętności miękkich i zarządczych, doradca kariery, specjalizuje się w pracy z młodzieżą i dorosłymi w zakresie kształtowania dobrych nawyków, zapobiegania uzależnieniom (ze szczególnym naciskiem na nowe media).
Redaktor  portalu  edukacyjnego dla   młodzieży  PYTAM.EDU.PL oraz portalu dla rodziców RODZICE.CO
Tylko prawda jest ciekawa.


Wspierając nasze działania, WSPIERASZ rozwój swojego dziecka!
nr konta: 38 1090 1476 0000 0001 1625 0228


 Pobierz program warsztatów jako pdf.

Warto zobaczyć

 

WSPOMÓŻ FUNDACJĘ

Wspierając nas, wspierasz rozwój swojego dziecka 

Newsletter, by wiedzieć jak wspierać dzieci i młodzież

 

Zanim się zapiszesz przeczytaj.

Fundacja w internecie

ShareThis Copy and Paste